USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Casa Serrana Beach Camocim Camocim Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Casa Serrana Beach Camocim

Avanceret Booking
2026-06-30
2026-07-01

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

18

Casa Serrana Beach Camocim

 WiFi

Wi-Fi

 Swimmingpool

Udendørs pool

 Aktiviteter

Bordtennis

 Røgfrit/Ikke-ryger

Ikke-ryger værelser

 Aircondition

Klimaanlæg

 Kæledyr

Kæledyr tilladt


Casa Serrana Beach Camocim ligger 2 km fra Praia das Barreiras og repræsenterer en 3 værelsers indkvartering med en terrasse. Feriehus har 3 badeværelser og et udstyret køkken.

Dunas de Camocim er ca. 10 minutters kørsel væk. Centrum for Camocim er mindre end 4 km væk. Restaurante El Mirador ligger 16 minutters gang væk og tilbyder brasilianske retter. Du kan komme til Amor Island om få minutter i bil.

Selvbetjenings faciliteter indeholder en brødrister og en ovn. Den nærmeste lufthavn er Jericoacoara, 95 km fra denne indkvartering. Villaen har en svømmepøl på balkonen. Det er et fantastisk sted for bordtennis.

  • Lokale seværdigheder
  • Trapia-fyrtarnet
    2264 km
  • Flypladsen
    2155 km
  • Senhor dos Navegantes-kirken
    2439 km
  • Igreja Matriz
    2481 km
  • Igreja Nossa senhora de Lourdes
    922 km
  • Igreja do Rosário
    2549 km
  • Central do Artesanato
    1120 km
  • Centro de Artesanato e Turismo
    1135 km
  • Praia das Barreiras
    848 km
  • Lufthavne
  • Jericoacoara lufthavn
    95 km

På hotellet

General

  • Ikke-ryger værelser
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Kæledyr tilladt

Måltider og drinks

  • Køkkengrej/ Køkkenredskaber
  • Udendørs spiseområde

Aktiviteter og afslapning

  • Udendørs pool
  • Grillfaciliteter
  • Bordtennis

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Dagligstue
  • Patio
  • Havemøbler
  • Spisebord
  • Strygeservice
  • Gratis toiletartikler
  • Fladskærms TV

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 14:00 indtil 19:00
Udtjekning: fra 08:00 indtil 12:00

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvor kan jeg efterlade min bil under vores ophold i Casa Serrana Beach Camocim?

    Gæster på Casa Serrana Beach Camocim kan parkere deres bil i en gratis privat parkeringsplads.
  • Hvor langt ligger Jericoacoara fra Casa Serrana Beach Camocim?

    Der er 95 km mellem Jericoacoara og Casa Serrana Beach Camocim.
  • Hvor meget koster det at booke Casa Serrana Beach Camocim?

    Gennemsnitsprisen for en nat i Casa Serrana Beach Camocim er 78$. Kontakt overnatningsstedet for specifikke oplysninger.
  • Er det tilladt at medbringe kæledyr til denne feriehus?

    Gæsterne vil kunne bo i denne feriehus med deres kæledyr.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din bedømmelse

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-06-30
2026-07-01

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Casa Serrana Beach Camocim, Brasilien

Rua Paissandu, Loteamento Praia Mar, Camocim, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © ceara-hotels.com

All rights reserved